Zamknij

TO NIE TAJEMNICA, ŻE DBAMY O TWOJE PIERSI.

W ODPOWIEDZI NA MIESIĄC ŚWIADOMOŚCI RAKA PIERSI MAMY ZASZCZYT OGLOSIĆ, ŻE, PROJEKTANTKA MODY I ADWOKATKA ŚWIADOMOŚCI RAKA PIERSI,  STELLA MCCARTNEY WSPIERA NAS W WALCE Z RAKIEM PIERSI, PRZEKAZUJEMY DAROWIZNĘ NA RZECZ FUNDACJI STELLA CARES, ABY WSPOMÓC WSZYSTKIE KOBIETY W WALCE Z RAKIEM PIERSI.

SAMOBADANIE PIERSI JEST NIEZWYKLE WAŻNE, BY RAK PIERSI ZOSTAŁ WYKRYTY JAK NAJWCZEŚNIEJ – NIEMAL 80% ZDIAGNOZOWANYCH KOBIET PONIŻEJ 40 ROKU ŻYCIA SAMODZIELNIE WYKRYŁO NIEPRAWIDŁOWOŚCI W SWOICH PIERSIACH. DOŁĄCZ DO NAS WYKONUJĄC SAMOBADANIE PIERSI RAZ W MIESIĄCU I PRZEKONAJ DO TEGO SWOJĄ RODZINĘ I BLISKICH. #CHECKYOURSELF

JAK WYKONAĆ SAMOBADANIE PIERSI

Najlepszym sposobem na pokonanie raka piersi jest wykrycie go jak najwcześniej. Najnowsze badania pokazały, że 1/3 kobiet nie wykonuje regularnego samobadania piersi, a 20% przyznało, że nie wie, jak takie badanie wykonać. Chcemy poprawić te wyniki!

Jak tylko nauczysz się, jak badać samodzielnie swoje piersi, stanie się to szybką, comiesięczną rutyną. Możesz to robić nawet pod prysznicem. Poniżej znajdziesz cenne wskazówki, które pomogą Ci zacząć:

1. Wykonuj samobadanie piersi raz w miesiącu, aczkolwiek na początku spróbuj sprawdzać je kilka razy w miesiącu – faza cyklu menstruacyjnego może wpływać na ich wygląd, Twoje odczucia, więc to pomoże Ci odkryć, jakie Twoje piersi są “normalnie”.
2. Kiedy wykonujesz samobadanie, pamiętaj o całym obszarze piersi, włączając w to okolice pod pachami oraz okolice obojczyków. Aby było Ci łatwiej, unieś rękę po stronie piersi, którą sprawdzasz.
3. Używając opuszków palców upewnij się, że nie wykrywasz nic niepokojącego. Przesuwaj opuszkami w górę i w dół, wykonuj półkoliste i koliste ruchy wokół całej piersi.
4. Spójrz w lustro i przyjrzyj się, czy nie ma żadnych zmian widocznych na skórze, takich jak grudki, guzki, zmiany koloru skóry lub jej struktury.

Jeśli zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości, skontaktuj się z lekarzem w celu przeprowadzenia dokładnego badania.

Świadomość piersi to po prostu wiedza o tym, co jest dla Ciebie najlepsze. Jeśli wiesz, jak normalnie wyglądają Twoje piersi i jakie masz odczucia w ciągu całego cyklu menstruacyjnego, potencjalnie szybciej wykryjesz wszelkie niepokojące zmiany. lm więcej nas będzie regularnie wykonywało samobadanie piersi i zachęcało do tego bliskie kobiety, tym większe szanse na wykrycie raka szybciej i pokonanie go.

Victoria'S Secret perfumy Tease

WSZYSTKIE REKOMENDACJE I WSKAZÓWKI UMIESZCZONE POWY ŻEJ SĄ ZGODNIE Z OGÓLNYMI WYTYCZNYMI. INDYWIDUALNE PRZYPADKI, KONIECZNOŚĆ PRZEPROWADZENIA DODATKOWYCH BADAŃ DIAGNOSTYCZNYCH POWINNY BYĆ KONSULTOWANE BEZPOŚREDNIO Z LEKARZEM.

X

Twoje dane osobowe zostaną użyte do obsługi twojej wizyty na naszej stronie, zarządzania dostępem do twojego konta i dla innych celów o których mówi nasza polityka prywatności.

Państwa dane będą przetwarzanie w celu wysyłki wiadomości elektronicznych zawierających informacje handlowe. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysyłki wiadomości elektronicznych. Zgodę można wycofać w każdej chwili poprzez wybranie opcji rezygnacji w przesłanej wiadomości elektronicznej. Jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych osobowych przed jej wycofaniem. Więcej informacji znajduje się w „Polityce prywatności”. Administratorem danych osobowych jest Alshaya Poland Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Łuckiej 2/4/6, 00-845 Warszawa (dalej „Administrator”). Z Administratorem mogą się Państwo skontaktować poprzez e-mail: dane.osobowe@alshaya.com lub korespondencyjnie pod ww. adresem siedziby Administratora.